powered by 
The Gazette KCRG
Posted July 15, 2013
Tuesday’s prep baseball postseason games

CLASS 1A DISTRICTS FIRST ROUND
AreaCentral City at Lisbon
Colo-NESCO vs. Belle Plaine at Brooklyn
English Valleys at Montezuma
Garwin GMG at North Tama
HLV at BGM
Iowa Valley vs. Meskwawi Settlement School at Traer
Lone Tree at Highland
Maquoketa Valley at Starmont
Midland vs. Bellevue Marquette at Calamus
New London at Iowa Mennonite
North Linn at Jesup
Postville at Lansing Kee
Sigourney vs. Pekin at Keota
Springville vs. Preston at Lisbon
Tri-County vs. Eldon Cardinal at Keota
Turkey Valley vs. East Buchanan at Arlington
Valley Community vs. Wapsie Valley at Lansing

StateAGWSR vs. Lake Mills at Allison
Akron-Westfield vs. Kingsley-Pierson at Moville
Ar-We-Va vs. Glidden-Ralston at Coon Rapids
Audubon at Coon Rapids-Bayard
BCL-UW vs. Janesville at Grundy Center
Bedford at Lenox
CAL or Northwood-Kensett at Mason City Newman
Central Lyon vs. George-Little Rock at Inwood
Clarksville at North Butler
Clinton Prince of Peace at Calamus-Wheatland
Corydon Wayne at Pleasantville
Cumberland-Anita-Massena vs. Logan-Magnolia at Avoca
Dunkerton vs. Don Bosco at Jesup
Earlham vs. Adair-Casey at Woodward
East Union at Martensdale-St. Mary’s
EHK/Exira at AHST
Gladbrook-Reinbeck at Grundy Center
Graettinger-Terril-Ruthven-Ayrshire vs. Alta-Aurelia at Storm Lake St. Mary’s
Granville Spalding at Storm Lake St. Mary’s
Griswold at Underwood
Guthrie Center at Woodward-Granger
Harris-Lake Park at LeMars Gehlen
Hinton vs. West Sioux at LeMars Gehlen
Lamoni vs. Orient-Macksburg at Martensdale
Laurens-Marathon at Remsen St. Mary’s
Manson-Northwest Webster at Belmond-Klemme
Marcus MMC vs. Remsen-Union at Remsen St. Mary’s
Mormon Trail vs. Moulton-Udell at Moravia
Murray vs. Villisca at Lenox
Nishnabotna vs. Essex-South Page at Sidney
North Mahaska vs. Lynnville-Sully at Montezuma
Oakland Riverside vs. Fremont-Mills at Underwood
Pocahontas at Algona Garrigan
Prairie Valley at Madrid
Riceville vs. Rockford at Mason City Newman
River Valley at Woodbury Central
Southeast Warren vs. Melcher-Dallas at Pleasantville
Stanton at Sidney
Trinity Christian at West Lyon
Twin Cedars at Moravia
Van Buren vs. Burlington Notre Dame at Danville
Van Meter vs. Southeast Webster at Madrid
West Bend-Mallard vs. North Iowa at Algona Garrigan
West Hancock vs. Northeast Hamilton at Belmond
West Monona vs. Westwood at Lawton
Whiting at Lawton-Bronson
Winfield-Mount Union at Danville

CLASS 2A DISTRICTS
Area
Clayton Ridge/Elkader Central at Dyersville Beckman
Iowa City Regina at West Liberty
Mediapolis vs. West Burlington at Wapello
Mid-Prairie at Wapello
Monticello at Cascade
Mount Vernon at West Branch
North Cedar at Wilton
North Fayette at New Hampton
Northeast Goose Lake vs. Durant at Wilton
South Winneshiek vs. Sumner-Fredericksburg at New Hampton

State
Clarion-Goldfield at Roland-Story
Council Bluffs St. Albert vs. Clarinda at Treynor
Des Moines Christian at North Polk
Dike-New Hartford vs. Hampton-Dumont at Aplington
East Marshall vs. West Marshall at Alleman
East Sac County vs. South Central Calhoun at Mapleton
Eddyville-Blakesburg vs. Colfax-Mingo at Albia
Emmetsburg at Spirit Lake
Hartley-Melvin-Sanborn at Sioux Center
Missouri Valley vs. IKM at Carroll Kuemper
Mount Ayr at Interstate-35
North Union vs. Sioux Central at Spirit Lake
OABCIG at Maple Valley
Ogden vs. Fort Dodge St. Edmond at Story City
Prairie City-Monroe at Albia
Shenandoah at Treynor
St. Ansgar or Osage vs. Forest City at Central Springs
Tri-Center at Carroll Kuemper
Waterloo Columbus at Aplington-Parkersburg
West Central Valley vs. Nodaway Valley at Truro
West Fork vs. Garner-Hayfield at Central Springs
Western Christian vs. Orange City Unity Christian at Sioux Center

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.

Tags

,

From the community

Local Life

Prep Sports Podcast

Find Us on Facebook